Zależy nam zarówno na Twoim bezpieczeństwie, jak i komforcie.

Dlatego cieszymy się, że nasze starania są doceniane na całym świecie

w postaci licznych nagród i wyróżnień przyznawanych nam każdego roku.

20247500 klientów świetnie oceniło obsługę w polskich salonach i serwisach Mitsubishi Motors Polski oddział Mitsubishi Motors, reprezentowany przez firmę Astara Poland, podsumował wyniki badań zadowolenia klientów serwisów Mitsubishi (CSI) i salonów (SSI) w okresie od stycznia do grudnia 2023 roku. Ponad 90% z 7500 przebadanych klientów znakomicie oceniło pracę autoryzowanych serwisów Mitsubishi, przyznając im maksymalne noty. Rezultaty badań w naszym kraju o kilkanaście punktów procentowych przewyższają te, zanotowane w Europie.


Zobacz więcej >nagrody-i-wyroznienia-2024-min.jpg [217.48 KB]

Mitsubishi Colt z nagrodą La Revue Automobile Każdego roku szwajcarski magazyn La Revue Automobile przyznaje nagrody Références Automobiles najlepszym modelom na rynku w różnych segmentach. W edycji 2024 miejskim samochodem, który uhonorowano, był Mitsubishi Colt. Dlaczego wybrano japońskiego Colta?


Zobacz więcej >nagrody-i-wyroznienia-2024-2-min.jpg [327.94 KB]


Mitsubishi Colt zwycięzcą konkursu CARWOW CAR OF THE YEAR 2024 Nowe Mitsubishi COLT zdobyło pierwsze miejsce w kategorii "Stosunek osiągów do ceny" w prestiżowym konkursie "Carwow Car of the Year Awards 2024". Nowa generacja legendarnego modelu zdobyła 96 na 100 możliwych punktów, co dało jej zwycięstwo w jej klasie. Jury doceniło nie tylko niezwykle atrakcyjną cenę, ale także design oraz nowoczesny, cyfrowy kokpit, który zrobił wrażenie na gronie ekspertów.


Zobacz więcej >nagrody-i-wyroznienia-2024-3-min.jpg [230.73 KB]

2023

Wyróżnienie Business Excellence


Mamy ogromną przyjemność ogłosić, iż nasza firma została uhonorowana prestiżowym wyróżnieniem za jakość obsługi klientów w roku fiskalnym 2022. Otrzymaliśmy najwyższy wynik w badaniu CSI (satysfakcji klientów) otrzymując ocenę 5 gwiazdek.

nagroda_2023_2.jpg [73.67 KB]

To dla nas ogromne osiągnięcie i chcielibyśmy z całego serca podziękować Państwu za nieustanne wsparcie i zaufanie. To wyróżnienie jest owocem naszej ciężkiej pracy, determinacji i pasji, którą wkładamy w zapewnienie Państwu najlepszych doświadczeń motoryzacyjnych. Jesteśmy dumni, że możemy dostarczać Państwu nie tylko wysokiej jakości samochody, ale także profesjonalne doradztwo i wyjątkową opiekę serwisową.

3 nagrody Business Excellence za jakość od Mitsubishi Motors dla Astara Poland Polski oddział Mitsubishi Motors, reprezentowany przez firmę astara Poland, otrzymał aż 3 nagrody Business Excellence za jakość obsługi klientów w roku fiskalnym 2022. Polskie autoryzowane stacje dilerskie zanotowały najwyższy wynik w badaniu CSI (satysfakcji klientów) spośród krajów europejskich, drugi najlepszy rezultat w Europie, jeśli chodzi o wzrost wyników zadowolenia klientów serwisów i salonów tej marki a trzecie miejsce podium w kolejnej klasyfikacji przypadło Polsce za sprawą wysokiej liczby klientów, którzy wracają, by skorzystać z usług polskich placówek serwisowych Mitsubishi Motors.


Zobacz więcej >nagroda_2023_1.jpg [207.63 KB]

2021


Seria filmów "Eko-tropy Bartka Topy" zwycięża w konkursie "The best of Moto.pl" Seria filmów „Eko-Tropy Bartka Topy” z udziałem Bartłomieja Topy – utalentowanego aktora i ambasadora modelu Mitsubishi Eclipse Cross PHEV, zwyciężyła w plebiscycie The Best of Moto.pl 2021. Ta pierwsza wśród marek samochodowych filmowa seria o edukacyjnym zacięciu, promująca ekologiczne zachowania i przedsięwzięcia, została uznana za najlepsze działanie reklamowe w bieżącym roku. Przedstawiane w mediach społecznościowych i na blogu mitsubishistories.pl filmy i zdjęcia trafiły już do 8 milionów polskich widzów.


Zobacz więcej >nagroda_2021_7.jpg [269.01 KB]


 


Tytuł technologii roku 2022 dla systemów PHEV i S-AWC w Mitsubishi Eclipse Cross PHEV Firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC) ogłosiła, że udoskonalony system elektrycznego napędu hybrydowego typu plug-in (PHEV) oraz układ kontroli wszystkich kół Super-All Wheel Control (S-AWC) wykorzystane w modelu Eclipse Cross PHEV zdobyły nagrodę Technologii Roku w konkursie RJC Car of the Year 2022 organizowanym przez Konferencję Japońskich Naukowców i Dziennikarzy Motoryzacyjnych (RJC).

SUV Mitsubishi Eclipse Cross PHEV został wyposażony w udoskonalony układ napędu na cztery koła z dwoma silnikami elektrycznymi oraz zintegrowany system kontroli dynamiki pojazdu S-AWC z modelu Outlander PHEV, który cieszy się uznaniem na całym świecie. Komisja ekspertów RJC doceniła technologie, które zapewniają wysoki komfort akustyczny oraz dynamikę i stabilność – właściwości jezdne charakterystyczne dla pojazdów PHEV, a także płynne przyspieszenie i łatwość prowadzenia.


Zobacz więcej >nagroda_2021_6.jpg [379.06 KB]


 


Mitsubishi Eclipse Cross PHEV najlepszym pojazdem z przyczepą 2021 Model Mitsubishi Eclipse Cross PHEV został uznany za najlepszy pojazd na wakacje z przyczepą w konkursie Tractor Truck of the Year 2021. Konkurs jest podsumowaniem wyników wszystkich testów, przeprowadzanych w ciągu roku przez dziennikarzy „Le monde du Plein air”, najpopularniejszego we Francji magazynu poświęconego karawaningowi.

Uzasadnienie werdyktu to fakt, że Mitsubishi Eclipse Cross PHEV jest cichy, zwinny, przyjemny w prowadzeniu we wszystkich trybach, bezpieczny i ekonomiczny w użytkowaniu. Poza walorem jazdy bezemisyjnej - co ma duże znaczenie dla spędzających urlopy w plenerze - oferuje napęd na obie osie, zapewniający doskonałą przyczepność i wspaniałe parametry do ciągnięcia przyczepy, zarówno po drogach asfaltowych, jak i nieutwardzonych. Możliwości pociągowe Mitsubishi testowano z przyczepą kempingową Hobby o masie 1200 kg (masa dopuszczalna 1500 kg).


Zobacz więcej >nagroda_2021_5.jpg [429.52 KB]


 


Mitsubishi drugi rok z rzędu w czołówce rankingu satysfakcji Dealerów Niemiecki oddział Mitsubishi Motors po raz drugi z rzędu znalazł się wśród 2 koncernów motoryzacyjnych najlepiej ocenianych przez sieć dilerów.

Niemiecki projekt badawczy IfA MarkenMonitor od 22 lat monitoruje satysfakcję dealerów samochodów w kontekście ich współpracy z regionalnymi przedstawicielstwami koncernów, producentami lub importerami, dostarczając informacji o relacjach sieci sprzedaży z centralami na terenie Niemiec.

Czas pandemii dokonał rewolucji nie tylko w metodach pracy salonów i serwisów samochodowych, co miało negatywny oddźwięk w poziomie zadowolenia dealerów. Zmiana ta nie dotyczy jednak przedstawicieli sieci Mitsubishi, których wynik plasuje markę na drugiej pozycji, zaraz za siecią Porsche.


Zobacz więcej >nagroda_2021_4.jpg [383.58 KB]


 


100% niezawodności Mitsubishi w rankingu What car? Mitsubishi Elipse Cross uzyskał niebywały, najlepszy wynik 100% niezawodności w badaniu rodzinnych SUV-ów przeprowadzonym i opublikowanym właśnie przez czasopismo What Car?

Najnowszy ranking niezawodności rodzinnych SUV-ów w wieku do 5 lat stworzony przez prestiżowy tytuł What Car? bazuje na doświadczeniach aż 16 000 właścicieli aut. Mitsubishi Eclipse Cross zajęło w nim pierwszą pozycję notując 100% niezawodność.


Zobacz więcej >nagroda_2021_3.jpg [369.76 KB]


 


Trzecie miejsce dla Mitsubishi w rankingu J.D. Power 2021 Firma Mitsubishi Motors North America, Inc. (MMNA) ogłosiła, że zajęła trzecie miejsce wśród 32 marek motoryzacyjnych w badaniu J.D. Power 2021 U.S. Initial Quality Study (IQS), które mierzy nastroje konsumentów po 90 dniach posiadania nowego pojazdu. Mitsubishi ASX (Outlander Sport) z 2021 roku zajął w badaniach IQS drugie miejsce w swojej klasie.Wynik Mitsubishi Motors poprawił się o cztery punkty w stosunku do poprzedniego badania, do 144 PP100, co podwyższyło pozycję marki z szóstego na trzecie miejsce. Ponadto, ASX (Outlander Sport) z 2021 roku zajął jako model drugie miejsce w klasie małych SUV-ów, co oznacza poprawę o jedno miejsce i 12 punktów w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Zobacz więcej >nagroda_2021_2.jpg [283.27 KB]


 

GOOD DESIGN AWARD 2020
dla nowego Mitsubishi Eclipse Cross PHEV

 

Nowy model Mitsubishi Eclipse Cross PHEV, otrzymał właśnie prestiżową nagrodę Good Design Award 2020.

 

W podsumowaniu organizatorzy stwierdzili: „Nowy ECLIPSE CROSS PHEV, który jest smuklejszy i bardziej wyrafinowany, a jednocześnie korzysta ze sportowego i indywidualnego charakteru SUV-a coupe znanego z poprzednika, został zaprojektowany tak, aby zapewnić lepsze wrażenia z jazdy, zupełnie odmienne od poprzednich, większej liczbie klientów. Zachowuje przy tym zarówno oszczędność paliwa, jak i łatwość prowadzenia, czego symbolem jest dodanie do gamy wersji PHEV”.

 

Good Design Award jest jedynym kompleksowym systemem oceny i rekomendacji w dziedzinie wzornictwa w Japonii, zapoczątkowanym w roku 1957 przez System Selekcji Dobrych Projektów (Good Design Product Selection System).

Zobacz więcej >

 

eclipse_cross_phev_good_design-award_v2.jpg [416.27 KB]

 

2020

 

 

Mitsubishi Outlander PHEV i L200
zwycięzcami plebiscytu Fleet Awards 2020

 

Mitsubishi Outlander PHEV – najpopularniejszy na świecie SUV PHEV z elektrycznym napędem na 4 koła oraz wielofunkcyjny pickup Mitsubishi L200 zwyciężyły w corocznym plebiscycie Fleet Awards Polska. O wygranej aż dwóch modeli Mitsubishi zdecydowało szerokie grono jury złożonego z prawie 1200 kierowników flot i osób decyzyjnych z sektora małych i średnich przedsiębiorstw przy wsparciu wyliczeń wartości rezydualnych. Innowacyjne Mitsubishi Outlander PHEV pokonało w kategorii aut hybrydowych aż 7 modeli a wśród nich znalazły się Ford Focus MHEV, Ford Mondeo Hybrid, Kia Ceed kombi PHEV, Kia Niro, Mercedes-Benz klasa A 250e i Toyota Corolla TS Kombi. Słynny pickup spod znaku Trzech Diamentów pobił w tej rywalizacji 2 modele nominowane do tytułu a były to Toyota Hilux i Ford Ranger.

Zobacz więcej >

 

outlander-phev-l200-Fleet-Awards-2020.jpg [136.58 KB]

 

 

 

Mitsubishi L200 z nagrodą Car of The Year 2020
i dwoma prestiżowymi tytułami

 

MITSUBISHI L200 - pickup o ładowności 1 tony został w Rosji Samochodem Roku 2020 w kategorii pick-upów. Jurorzy docenili jego trwałość, niezawodność, osiągi terenowe, komfort i walory stylistyczne. Rosyjska nagroda cieszy się największym zasięgiem w Europie, prawie 1,5 miliona uczestników z Rosji nominowało w systemie głosowania online zwycięzców w każdej kategorii. Ponadto L200 zdobył również nagrodę TOP 5 AUTO2 w kategorii lekki samochód dostawczy/pickup oraz SUV Roku 20203 w kategorii pickup.

Zobacz więcej >

 

l200-Car-of-The-Year-2020.jpg [279.64 KB]

 

 

 

Mitsubishi Outlander z nagrodą Kelley Blue Book 2020

 

Mitsubishi Outlander 2020 został uhonorowany nagrodą Kelley Blue Book 2020 w kategorii 5-letnich kosztów użytkowania średniej wielkości SUV-ów z trzema rzędami siedzeń. Nagroda wyróżnia nowe pojazdy o najniższych przewidywanych kosztach posiadania w ciągu pięcioletniego okresu eksploatacji.

 

Nagrodą w kategorii 5-letnich kosztów posiadania, Kelley Blue Book honoruje zarówno luksusowe, jak i popularne pojazdy i marki o najniższych przewidywanych kosztach, w oparciu o dane dotyczące pierwszych pięciu lat użytkowania nowych samochodów. Mitsubishi Outlander 2020 wyprzedził swoich konkurentów w jednym z najbardziej konkurencyjnych segmentów: średniej wielkości SUV-ów z trzema rzędami siedzeń. Mitsubishi Outlander został wyróżniony przez Kelley Blue Book drugi rok z rzędu.

 

„Wobec tak wielu dobrze skonstruowanych, wysokiej jakości SUV-ów z trzema rzędami siedzeń, walczących dziś na rynku o uwagę klientów, ogłoszenie Mitsubishi Outlandera 2020 przez Kelley Blue Book mistrzem w tej kategorii jest prawdziwym zaszczytem.” – powiedział Fred Diaz, Prezes i Dyrektor Generalny MMNA. „Zdobycie nagrody po raz drugi z rzędu świadczy o ciągłym zaangażowaniu Mitsubishi w zapewnianie bezpieczeństwa, niezawodności i wygody.”

Zobacz więcej >

 

kelley.jpg [138.20 KB]

 

 

 

Nagrody Good Design 2019 dla produktów grupy Mitsubishi

 

W przeddzień swojej 150. rocznicy, szeroka grupa spółek Mitsubishi błyszczała podczas gali konkursowej Good Design 2019, nie tylko za sprawą nagród dla nowego modelu Mitsubishi Delica D:5 oraz modeli segmentu kei: eK Wagon i eK X – sprzedawanych w Japonii.

 

Nagroda Good Design Award, przyznawana od 1957 roku, jest jedynym kompleksowym systemem oceny i uznania w Japonii - w 2019 r. zgłoszono do konkursu 4772 projekty. Jak cytuje magazyn Mitsubishi Monitor: „Koncepcja i metodologia dobrego projektowania dostarczają wskazówek, jak poprawić warunki naszego życia i pracy”.

Zobacz więcej >

 

good-design-2019.jpg [154.17 KB]

 

2019

 

Mitsubishi Model A otrzymał tytuł Samochodu Historii

 

MITSUBISHI MOTORS CORPORATION (MMC) ogłasza, że Mitsubishi Model A, który stanowił podwaliny produkcji samochodów, został wybrany przez organizację non-profit Japan Automotive Hall of Fame (JAHFA), jako Samochód Historia - ten, który odcisnął piętno doskonałości w historii japońskiej motoryzacji.

 

Ponieważ w tamtych czasach nie było wielu specjalistycznych, motoryzacyjnych narzędzi i maszyn, pierwsze Mitsubishi Model A zbudowano ręcznie, przy użyciu młotów i dłut. Drewniane nadwozie polakierowano, a wewnątrz wykorzystano luksusową, brytyjską wełnianą tkaninę. Bez rysunków projektowych i przy niewielkiej wiedzy na temat silników benzynowych, karoserii, czy wnętrz oraz bez doświadczenia w procesach produkcyjnych, inżynierowie Mitsubishi pokonali wiele trudności i udowodnili, że krajowa masowa produkcja samochodów jest możliwa.

 

Zobacz więcej >

 

model-a.jpg [317.11 KB] 

 

 

 

Tytuł samochodu roku 2020 dla dwóch modeli Mitsubishi

 

Firma MITSUBISHI MOTORS CORPORATION ogłosiła, że dwa modele segmentu kei cars: eK X (wymawiany eK cross) & eK Wagon Kei otrzymały tytuł "RJC Car of the Year 2020", przyznany przez stowarzyszenie japońskich dziennikarzy motoryzacyjnych „Researchers' & Journalists' Conference of Japan” (RJC). Zwycięzcę ogłoszono podczas finałowej konferencji, po głosowaniu, które odbyło się 12 listopada.

 

RJC wysoko oceniła komfort wnętrza pojazdu, ładowność, a także właściwości jezdne i walory ekologiczne, które podniosły się dzięki nowo opracowanej platformie i zespołowi napędowemu. Ponadto doceniono, że eK X i eK Wagon mają wpływ na obniżenie stresu kierowców, dzięki pakietowi MI-PILOT - zaawansowanych systemów bezpieczeństwa MMC, które rozszerzają możliwości modeli segmentu Kei.

 

Po Mitsubishi Eclipse Cross, który był Samochodem Roku RJC 2019, MMC po raz trzeci zdobywa tę nagrodę - pierwszym laureatem był samochód Kei Car w 2007 roku.

 

 

eK_X.jpg [225.06 KB]

 

 

 

Nagroda specjalna plebiscytu MotoAs Interii dla Zlotu Mitsubishi

 

Organizowany przez MMC Car Poland Sp. z o.o. event "Zlot Mitsubishi" czyli zlot miłośników marki Mitsubishi - został wyróżniony nagrodą specjalną w plebiscycie MotoAs organizowanym przez portal internetowy Interia.pl.

 

logo-motoas-2018.png [16.20 KB]

 

W czwartej edycji plebiscytu MotoAs Interii po raz kolejny rywalizowały wiodące na polskim rynku marki samochodowe. Zgłoszenia podzielono na 10 kategorii. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 12 czerwca w Warszawie.

 

Więcej informacji na http://firma.interia.pl

 

 

zlot-mitsubishi-2019.jpg [254.25 KB]

 

 

 

Seria prestiżowych nagród dla Mitsubishi Eclipse Cross

 

Model Eclipse Cross dodał do kolekcji międzynarodowych nagród trzy kolejne tytuły w Rosji, gdzie kompaktowy SUV niedawno pojawił się w salonach.

 

Pierwsze wyróżnienie zostało przyznane podczas ceremonii ogłoszenia laureatów konkursu „Samochód Roku w Rosji - 2019”, w którym Eclipse Cross został uznany lidera jednej z najbardziej konkurencyjnych kategorii „Kompaktowy SUV”.

 

„Samochód Roku w Rosji” wybierany jest w publicznym plebiscycie i jest największą tego typu ankietą na świecie, w której uczestniczy ponad milion głosujących. Głosy są weryfikowane przez niezależną firmę badawczą Ipsos Comcon.

 

Pod wrażeniem Mitsubishi Eclipse Cross jest nie tylko ogromna liczba głosujących. Eksperci z magazynu „Za Rulem” nagrodzili model nagrodą „Grand Prix” w najstarszym konkursie samochodowym w Rosji.

 

Krajowe jury wybrało zwycięzcę na podstawie trzech kryteriów - parametrów technicznych, designu i funkcjonalności, przyznając Mitsubishi Eclipse Cross najwyższe noty wśród 53 samochodów, które w ubiegłym roku weszły na rosyjski rynek.

 

Magazyn uhonorował też Mitsubishi Motors specjalną nagrodą za „Wierność tradycjom”. Podkreślono w ten sposób, konsekwencję Mitsubishi Motors w produkowaniu niezawodnych samochodów z napędem na cztery koła, które świetnie spełniają swoje zadania na rosyjskich drogach.

 

To nie wszystkie nagrody z Rosji. Rosyjskie Forum Samochodowe uhonorowało także Mitsubishi Eclipse Cross, jako „Najlepszego debiutanta rynkowego” w roku 2019.

 

 

eclipse-cross-2019.jpg [209.75 KB]

2018

Globalne sukcesy i nagrody dla Outlandera PHEV

 

801,1 km zasięgu po drogach Szwajcarii
Outlander PHEV został nagrodzony przez niemieckich czytelników magazynu OFF ROAD, którzy uznali go za model nr 1 roku 2018 w kategorii "Samochody o alternatywnym napędzie". Były kapitan szwajcarskich linii lotniczych i mistrz oszczędnej jazdy, Felix Egolf, zdołał osiągnąć łączną odległość 801,1 km na jednym ładowaniu akumulatora i jednym tankowaniu zbiornika benzyny. Całkowita podróż z Rothenburga (w kantonie Lucerny) do Samnaun, przez Salzburg (w Austrii), bardzo trudną - typową w Szwajcarii - drogą o różnicach wysokości sięgających kilku tysięcy metrów dała rewelacyjny uśredniony wynik: 5,47 l/100 km benzyny oraz 1,21 kWh energii elektrycznej na 100 km. Chociaż nie jest to typowa trasa dla codziennego, przeciętnego stylu jazdy, osiągnięcie to podkreśliło wysoki status technologiczny Outlandera PHEV.

 

Green SUV of the Year™ 2019 amerykańskiego magazynu Green Car Journal
Outlander PHEV otrzymał także najwyższe noty od kilku największych światowych producentów oryginalnego oprogramowania, biorących udział w targach AutoMobility podczas salonu Los Angeles Auto Show, gdzie został doceniony za podniesienie poprzeczki w zakresie ekologicznej efektywności, przy jednoczesnym utrzymaniu atrakcyjnej ceny. „Dzisiejsi nabywcy SUV-ów coraz częściej chcą prowadzić oszczędniejszy i bardziej przyjazny dla środowiska samochód, nie rezygnując ze swojego stylu, wygody i przyjemności z jazdy, jakich oczekuje się od samochodu sportowego” - powiedział Ron Cogan, redaktor i wydawca pisma Green Car Journal i portalu GreenCarJournal.com.

 

 phev-2018.jpg [186.55 KB]

 

 

 

L200 z tytułem CARBUYER 2019

 

Mitsubishi L200 po raz kolejny z powodzeniem bronił tytułu "Best Pickup" podczas plebiscytu «Carbuyer Awards 2019» otrzymując statuetkę trzeci raz z rzędu.

Nagrody «Carbuyer Awards» przyznawane są w 19 kategoriach, w których tylko najlepsze w swojej klasie pojazdy tworzą krótkie listy nominowanych. Pojazdy zostały ocenione przez dysponujący kilkudziesięcioletnim doświadczeniem zespół testowy magazynu Carbuyer, który przetestował wspólnie tysiące pojazdów.

„L200 utrzymał swoją pozycję jako król pick-upów roku 2019 w Wielkiej Brytanii."- powiedział Steve Fowler, redaktor naczelny magazynu Carbuyer. "W międzyczasie przeszedł lifting, ale obecny model nadal błyszczy na tle konkurencji korzystną relacją wartości do ceny oraz atutami oszczędnego silnika o wysokich osiągach.”

  

l200-carbuyer-2019.jpg [127.44 KB]

 

 

 

Eclipse Cross numerem 1 w plebiscycie niemieckiego magazynu OFF-ROAD

 

Zaledwie rok po swoim europejskim debiucie, Mitsubishi Eclipse Cross przyczynił się do stworzenia nowego segmentu pojazdów – SUV coupé. W bardziej dynamicznej koncepcji SUV-a opracowanej przez Mitsubishi, nie zabrakło flagowej technologii 4WD, w której zastosowano zaawansowany system kontroli napędu na 4 koła "Super-All Wheel Control" ("S-AWC") znany z Lancera Evolution.

W ciągu pierwszych dziesięciu miesięcy 2018 roku, w Europie znalazło klientów ponad 24 854 egzemplarzy Eclipse Cross (obszar MME34). Nic dziwnego, że odmłodzona technologia 4WD została doceniona przez niemiecki magazyn OFF ROAD, który przyznał Eclipse Cross pierwsze miejsce w kategorii "Crossover" 2018 roku.

Wyboru dokonali czytelnicy znanego niemieckiego pisma, specjalizującego się w tematyce napędu na cztery koła, którzy wybierali swoje ulubione samochody spośród ponad 170 modeli w 13 różnych kategoriach.

Kolejnym wotum zaufania czytelników OFF-ROAD dla marki i jej technologii 4WD, było zwycięstwo modelu Outlander PHEV w kategorii "Alternatywne układy napędowe".

 

EC-niemiecki-magazyn-offroad.jpg [181.56 KB]

 

 

 

Mitsubishi Eclipse Cross z nagrodą PLAYBOY CAR OF THE YEAR 2018

 

Mitsubishi Eclipse Cross zdobył prestiżowy tytuł w konkursie na Samochód Roku Playboya 2018 organizowanym przez polską edycję miesięcznika Playboy. Dynamiczna, sportowa i nowoczesna sylwetka SUV-a coupe, znakomite osiągi i własności jezdne to tylko nieliczne cechy, które skłoniły członków jury do głosowania na Mitsubishi Eclipse Cross.

Według zgodnej opinii członków jury “Mitsubishi Eclipse Cross to nowość w pełnym tego słowa znaczeniu. Nie tylko w sensie konstrukcji, ale też filozofii całej marki. Stylowy Eclipse Cross przeciera szlak, proponując klientom podwyższony prześwit, na życzenie napęd na wszystkie koła, wzmocnione nadwozie oraz obszerną kabinę. To idealne auto na co dzień nie tylko dla playboya – kusi sportową sylwetką i sexapilem a jednocześnie jest przewidywalny, bezpieczny i dobrze się prowadzi.”

Konkurs Playboya ma długą, aż 26-letnią tradycję a członkowie jury to prawdziwi motoryzacyjni eksperci i entuzjaści – jest wśród nich najbardziej znany polski kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc, wytrawny rajdowiec Andrzej Koper i znani dziennikarze - Włodzimierz Zientarski, Andrzej Borowczyk i Rafał Jemielita.

Tegoroczne wyróżnienie to trzecia nagroda dla Mitsubishi w konkursie magazynu Playboy – poprzednie trofea otrzymały modele Lancer Evolution i Lancer Sedan.

 

eclipse-cross-playboy.jpg [144.70 KB]

 

 

 

Tytuł samochodu roku 2019 RJC dla Mitsubishi Eclipse Cross

 

Firma Mitsubishi Motors Corporation ogłosiła, że SUV Eclipse Cross otrzymał tytuł «RJC Car of the Year 2019», przyznany przez stowarzyszenie japońskich dziennikarzy motoryzacyjnych „Researchers' & Journalists Conference of Japan” (RJC). Zwycięzcę ogłoszono podczas finałowej konferencji, po głosowaniu, które odbyło się 13 listopada 2018r.

Komitet jurorów RJC tak uzasadnił wybór: „Mitsubishi Eclipse Cross to nie tylko stylowe połączenie wyrazistego coupé i kompaktowego SUV-a, ale także doskonałe osiągi i dopracowana dynamika, dzięki wyjątkowemu napędowi na cztery koła opracowanemu przez Mitsubishi (S-AWC). Znakomite osiągi auto zawdzięcza połączeniu nowo opracowanego turbodoładowanego silnika benzynowego z bezpośrednim wtryskiem paliwa o pojemności 1,5 litra z przekładnią CVT, z możliwością manualnego wyboru ośmiu przełożeń”.

Model marki Mitsubishi otrzymał wcześniej nagrodę „RJC Car of the Year” w 2007 roku.

„Nagroda «RJC Car of the Year 2019» to dla nas ogromna radość” – ogłosiło Mitsubishi Motors Corporation. „Klient powinien być stawiany zawsze na pierwszym miejscu, do czego inspiruje nas nasza korporacyjna filozofia – pomagamy budować pełne życia społeczeństwo, poprzez wykorzystanie potencjału mobilności”.

 

EC-RJC-2019.jpg [138.25 KB]

 

 

Eclipse Cross laureatem nagrody GOOD DESIGN AWARD 2018

 

Kompaktowy SUV Eclipse Cross produkcji Mitsubishi Motors, został nagrodzony prestiżową nagrodą w ramach konkursu Good Design Award 2018 organizowanego przez Japoński Instytut Promocji Wzornictwa (Japan Institute of Design Promotion).

Eclipse Cross, łącząc w sobie wszechstronność SUV-a z zadziornym wyglądem sportowego coupe, oferuje charakterystyczną dla Mitsubishi perfekcyjną fuzję stylu i osiągów.

W swojej stylistyce zewnętrznej, Eclipse Cross jest pionierem nowego wyglądu SUV-a w stylu coupe. Styl ten bazuje na podniesionej pozycji kierowcy, dużym prześwicie i przestronnej kabinie - zasadniczych cechach gatunku SUV. Linie Eclipse Cross’a nadają mu kształt klina akcentowanego przez wyrazisty pas przedni, sportową linię dachu, krótki zwis tylny i rozszerzone, muskularne błotniki.

Przyznając nagrodę Eclipse Cross’owi, komitet ds. Dobrych Projektów wysoko ocenił projekt pojazdu komentując: "Śmiały profil modelu Eclipse Cross jest bardzo wyrazisty. Charakterystyczna linia, która ostro wcina się w boki jest niecodzienna. Na uwagę zasługują szczegóły w stylizacji, z jednej strony klamki drzwi usytuowane zostały na tej linii, aby stworzyć jednolity wygląd, z drugiej, poziomo rozdziela tylne okno, aby zachować dobrą widoczność. Byliśmy również pod wrażeniem sposobu, w jaki konstrukcja wykorzystuje różne przekroje dla przednich i tylnych krawędzi dachu tworząc sylwetkę przypominającą coupe, a jednocześnie zapewniają przestrzeń i komfort wymagany w SUV-ie ".

Źródło: http://www.mitsubishi-cars.co.uk/new-cars/eclipse-cross/

 

nagroda2018_3.jpg [261.49 KB]

 

 

 

Mitsubishi Motors w Niemczech zwycięzcą
AUTOMOTIVE BRAND CONTEST 2018

Mitsubishi Motors, świętujące cztery lata nieprzerwanych sukcesów w Niemczech, otrzymało właśnie nagrodę “Brand of the Year” przyznawaną przez Niemiecką Radę Wzornictwa Przemysłowego (German Design Council).

Dzięki temu wyróżnieniu w jedynym międzynarodowym konkursie, nagradzającym marki motoryzacyjne i obejmującym całe spektrum wzornictwa – od projektu poszczególnych produktów i samej marki, po przykłady działań multimedialnych i eventowych, firma została uhonorowana za imponujący powrót Mitsubishi Motors na największy rynek europejskim w ciągu zaledwie kilku lat.

 

Niemiecki sukces można podsumować w kilku liczbach (dane MME):

  • rok kalendarzowy 2013: 21 910 sprzedaż (-9% do 2012)
  • rok kalendarzowy 2017: 45 197 sprzedaż (+16% do 2016)

 

Saskia Diehl, dyrektor generalna firmy doradczej GMK z Kolonii, cytując członka jury Dr. Jörga, powiedziała: „Koncentracja na kliencie, konsekwentne zarządzanie marką, dzięki któremu udaje się zachować tradycje i wartości korporacyjne, a także angażować partnerów handlowych oraz efektywna komunikacja kluczowych kompetencji marki w zakresie elektromobilności, napędu na cztery koła i umiejętności budowania pojazdów SUV, położyły fundament pod zrównoważony rozwój i pomyślną przyszłość Mitsubishi na trudnym niemieckim rynku”.

 asx-AUTOMOTIVE_BRAND_CONTEST_2018.jpg [208.35 KB]

 

 

 

L200 z nagrodą BEST PICKUP 2019

 

Mitsubishi L200 otrzymało nagrodę „Best Pick-up” w konkursie Parkers New Car Awards 2019. Nagrody Parkers New Car Awards przyznawane są już drugi rok i dzięki wielu kategoriom odzwierciedlają nawyki kupowania samochodu przez użytkowników witryny. Nagrody ustanowiono dla wyłonienia najlepszych pojazdów w każdym sektorze rynku.

Mitsubishi L200, podobnie jak jego konkurenci, podlegał rygorystycznym testom zespołu portalu Parkers.co.uk, który oceniał samochody z uwzględnieniem relacji kosztów miesięcznej eksploatacji, wartości, jakości, prestiżu i funkcjonalności.

Redaktor Keith Adams powiedział: „Wygrana Mitsubishi w ogólnej ocenie jest zwycięstwem zdrowego rozsądku. W końcu to, czego przede wszystkim oczekują kierowcy pickupów, to dobra relacja ceny do użyteczności. L200 ma obydwa atuty.”

Rob Lindley, dyrektor zarządzający Mitsubishi Motors w Wielkiej Brytanii powiedział: „Cieszymy się, że Parkers uznał L200 za najlepszy pick-up na rynku. Nasi klienci wciąż odkrywają możliwości i przydatność L200, zarówno do pracy, jak i w czasie wolnym.”

 nagroda2018_2.jpg [161.33 KB]

 

 

 

Nagrody WHICH? BEST BUY dla Outlandera I za niezawodność MITSUBISHI

 

Mitsubishi Outlander otrzymał nagrodę "Which? Best Buy" w kategorii używanych dużych SUV-ów. Pokonał wszystkich konkurentów w konkursie przewodnika „Which? Car Guide” 2018/2019, zajmując pierwsze miejsce w swojej kategorii. Mitsubishi Outlander uzyskał wynik 5 gwiazdek w ocenach niezawodności i relacji ceny do przestronności, komfortu oraz wartości wyposażenia wersji standardowej. Ogólny wynik Outlandera to 72%.

Bardzo dobrą recenzję wydawnictwa uzyskała też hybryda ładowana z gniazdka Mitsubishi Outlander PHEV, startujący w kategorii "Nowy duży SUV" i doceniony za przestronne wnętrze, wysoki poziom wyposażenia i zasięg w cyklu bezemisyjnym, który uznano, że „znacznie ograniczający średnie zużycie paliwa”.

Mitsubishi Motors zajęło 7. pozycję w rankingu producentów, w ankiecie dotyczącej solidności marki: „Puścili z torbami mechaników, trzy czwarte właścicieli Mitsubishi nie musiało odwiedzać serwisu w ciągu ostatnich 12 miesięcy”. Marka uzyskała również maksymalne 5 gwiazdek za niezawodność pojazdów w wieku 3-8 lat.

Wcześniej wyróżnienie „Which? Best Buy” w kategorii używanych samochodów elektrycznych otrzymały: pojazd elektryczny Mitsubishi iMiEV oraz van Mitsubishi Grandis, w kategorii używanych samochodów segmentu MPV.

Rob Lindley, dyrektor zarządzający Mitsubishi Motors w Wielkiej Brytanii, powiedział: „Docenienie przez „Which?” i otrzymanie wielu rekomendacji „Best Buy” jest doskonałym świadectwem wszechstronności i niezawodności naszej oferty pojazdów zarówno w przeszłości, jak i obecnie. Jako marka weszliśmy w okres wzrostu, w tym roku wprowadziliśmy trzy nowe modele – w tym nowego Outlandera PHEV – i mamy przed sobą ekscytującą przyszłość.”

 

nagroda2018.jpg [133.15 KB]

 

 

 

Mitsubishi L200 z dwoma tytułami PICKUP'A ROKU 2018

 

Słynący ze znakomitego napędu na 4 koła, funkcjonalności i komfortu właściwego SUV-om pickup Mitsubishi L200 otrzymał dwie prestiżowe nagrody – przyznawany przez wiodący brytyjski magazyn Auto Express tytuł Pickup-a Roku oraz statuetkę dla Najlepszego Pickup-a Flotowego w plebiscycie Fleet Awards 2018.

Brytyjski magazyn Auto Express po raz czwarty z rzędu przyznał tytuł „pick-up roku” modelowi Mitsubishi L200. Do tej pory żaden inny pick-up nie zdobył takiego uznania.

Mitsubishi Motors wprowadziło najnowszą generację L200 na rynek w 2015 roku, a następnie wygrało nagrodę Auto Express "Pick-up of the Year". Od tego czasu co roku otrzymuje to ważne i prestiżowe wyróżnienie. Informacje o tej bezprecedensowej czwartej nagrodzie z rzędu są prawdziwym świadectwem możliwości Mitsubishi L200 na tle konkurencji.

Mitsubishi L200 otrzymało także tytuł Najlepszego Pickupa 2018 roku w corocznym plebiscycie Fleet Awards Polska. To już trzeci taki tytuł dla Mitsubishi L200 z rzędu a pickup spod znaku Trzech Diamentów pokonał w rywalizacji aż 5 modeli nominowanych do tytułu - były to: Nissan Navara, Volkswagen Amarok, Toyota Hilux, Ford Ranger i Isuzu D-Max.

 

l200-nagrody-2018.jpg [375.12 KB]

 

 

 

TOP SAFETY PICK 2018 dla Mitsubishi Outlandera

 

Siedmiomiejscowy SUV Outlander 2018 został wyróżniony przez Amerykański Instytut Bezpieczeństwa Drogowego (IIHS) tytułem TOP SAFETY PICK. IIHS jest niezależną organizacją naukowo-edukacyjną typu non-profit, która bada i ocenia w testach zderzeniowych bezpieczeństwo seryjnych modeli aut.

„Dzięki naszym zaawansowanym systemom bezpieczeństwa i technologiom, Mitsubishi Outlander zdobywa potwierdzenie bezpieczeństwa IIHS już piąty rok z rzędu”, powiedział Don Swearingen, wiceprezes i dyrektor operacyjny MMNA. „Outlander pozostaje liderem w zakresie solidności i niezawodności, a my jesteśmy dumni z wyróżnienia przez jedną z najbardziej renomowanych organizacji w branży.”

Aby uzyskać status TOP SAFETY PICK 2018, pojazd musiał uzyskać dobre oceny w zderzeniach: czołowym z minimalnym przesunięciem od strony kierowcy, czołowym ze zmiennym przesunięciem, uderzeniem z boku, dobrą ocenę wytrzymałości dachu oraz w testach zagłówków. Musi także uzyskać wyższą lub najwyższą notę w kategorii zapobieganie zderzeniom czołowym i akceptowalną lub dobrą ocenę reflektorów.

 

outlander-top-safety.jpg [183.88 KB]

 

 

 

Mitsubishi Outlander i Outlander PHEV z nagrodą
BEST 5 ALL-AROUND PERFORMANCE

 

Automotive Science Group w tegorocznym badaniu Automotive Performance Index™ przyznała prestiżową nagrodę "Best 5 All-Around Performance" modelom Mitsubishi Outlander PHEV i Outlander.

Obydwa modele Outlander, wykorzystujące wspólną platformę, zostały wybrane spośród 372 konkurencyjnych aut z segmentu SUV. Badanie Automotive Performance Index™ wykazało, że obydwa modele oferujące wzorowe osiągi i korzystną cenę, osiągnęły wynik o 22% wyższy od średniej oceny konkurentów w segmencie SUV.

Outlander PHEV 2018, wyposażony w elektryczny napęd dający w trybie EV zasięg 40 km bezemisyjnej jazdy i obniżający spalanie do zaledwie 3,8 l/100 km, łączy w sobie doskonałą wydajność auta elektrycznego i praktyczność crossovera. Klasyczna siedmioosobowa wersja Outlandera oferuje spalanie 7,8 l/100 km w cyklu autostradowym (EPA), odkrywając nowe perspektywy zwiększania wydajności paliwowej i obniżenia kosztów eksploatacji w segmencie SUV.

 

phev-BEST_5_ALL-AROUND_PERFORMANCE.jpg [145.09 KB]

2017

 

Mitsubishi liderem rankingu „Germany Customer Service Index" (CSI)

 

Amerykański instytut badań rynku J.D. Power opublikował raport, według którego niemieccy klienci warsztatów samochodowych i stacji serwisowych ASO ocenili Mitsubishi najlepiej wśród wszystkich producentów samochodów dostępnych na niemieckim rynku. Mitsubishi uzyskało najwięcej punktów w ogólnym rankingu i zajęło pierwsze miejsce wśród marek z głównego nurtu. Przeprowadzone przez J.D. Power badanie opierało się na ankiecie online, rozesłanej do ponad 8000 kierowców. Jego celem było określenie satysfakcji klienta z kontaktu z pracownikami warsztatów na podstawie pięciu kryteriów: jakość usług, uzgodnienie daty doręczenia samochodu, doradztwo serwisowe, odbiór pojazdu i obsługa w warsztacie.

 

 n1.jpg [160.89 KB]

 

 

Mitsubishi L200 ponownie z tytułem Pickup roku w Wielkiej Brytanii

 

Po raz trzeci jury Auto Express doceniło L200 za jego wszechstronność, dynamikę napędu i wysoki standard wyposażenia. Coroczny ranking magazynu obejmuje 29 kategorii, a dziennikarze przyznają nagrody za największe osiągnięcia na rynku motoryzacyjnym w roku. Auto Express jest wiodącym brytyjskim tytułem motoryzacyjnym zarówno w wersji online, jak i drukowanej. Dziennikarze testują i sprawdzają ponad 1000 samochodów rocznie - więcej niż jakiekolwiek inne pismo - a stronę internetową czasopisma odwiedza do czterech milionów użytkowników miesięcznie.

 

 n2.jpg [127.77 KB]

 

 

Mitsubishi ASX ulubieńcem kobiet

 

Dzięki głosom czytelniczek Bild am Sonntag, Mitsubishi ASX zajął drugie miejsce wśród 94 ocenianych modeli typu SUV. Plebiscyt został adresowany do kobiet, gdyż to właśnie one są postrzegane przez branżę motoryzacyjną jako osoby podejmujące decyzje w sprawie zakupów nowych samochodów. Wywiadom poddano 4189 kobiet w przedziale wiekowym 18-69 lat. Zapytano m.in. o ocenę projektu stylistycznego auta, adekwatność ceny do wartości, a także o określenie najistotniejszych ich zdaniem cech tego segmentu aut. Najważniejsze okazały się dla klientek: poczucie bezpieczeństwa i przestrzeni, a także: ergonomia wnętrza, funkcjonalność, frajda z jazdy i komfort.

 

 n3.jpg [115.61 KB]

 

 

5 gwiazdek w testach NCAP dla Mitsubishi Eclipse Cross

 

Całkowicie nowy model Mitsubishi Eclipse Cross SUV Coupe otrzymał najwyższą, 5-gwiazdkową ocenę w testach zderzeniowych NCAP. Oznacza to ocenę 97% pod względem bezpieczeństwa dorosłych pasażerów oraz ocenę 80% pod względem bezpieczeństwa pieszych przy zderzeniu z samochodem. 

 

 n4.jpg [137.60 KB]

 

 

Mitsubishi jako jedyne z Top Safety Pick+ w kategorii małych SUV-ów

 

Top Safety Pick+ to nowe wyróżnienie przyznawane przez IIHS pojazdom, które oferują szczególnie wysoki poziom bezpieczeństwa. Ocena jest uzależniona od wyników testów zderzeniowych, które obejmują kolizje czołowe, boczne, dachowanie oraz ocenę skuteczności działania systemów ochrony szyjnego odcinka kręgosłupa podczas wypadku. Aby otrzymać wyróżnienie Top Safety Pick+ dany model musi uzyskać ocenę „dobrą” w przynajmniej czterech z pięciu testów oraz ocenę nie niższą niż „akceptowalna” w piątym teście. W zeszłym roku procedury testowe uzupełniono o test symulujący zderzenie przedniego narożnika pojazdu z innym samochodem, drzewem lub słupem. W teście tym przy prędkości 65 km/h 25% przedniej części pojazdu po stronie kierowcy uderza w barierę o wysokości półtora metra.

 

przekladki_1_asx.jpg [96.44 KB]

2016

 

Mitsubishi najlepszą marką VDS


W tegorocznym długoterminowym badaniu jakości VDS (Vehicle Dependability Study – badanie niezawodności pojazdów) przeprowadzonym przez instytut J.D. Power, Mitsubishi zostało ocenione najwyżej spośród wszystkich producentów samochodów uwzględnionych w rankingu i otrzymało wyróżnienie dla Najlepszej Marki. Badanie VDS jest oparte na wynikach sondy internetowej przeprowadzonej wśród internautów, którzy w ten sposób dzielą się doświadczeniami ze swoimi samochodami. Podczas tego szczegółowego badania zadowolenia klientów zostały zebrane dane dotyczące 68 modeli 24 producentów. Swoją opinię na temat jakości, niezawodności, atrakcyjności i kosztów utrzymania samochodów wyraziło ponad 15 000 kierowców.

 

 phev.jpg [138.09 KB]

 

 

Mitsubishi L200 Pickupem roku w Wielkiej Brytanii


Najpopularniejszy tygodnik motoryzacyjny w Wielkiej Brytanii Auto Express już drugi rok z rzędu przyznał to wyróżnienie właśnie Mitsubishi. Redaktor naczelny tygodnika, Steve Fowler, uzasadnił werdykt podczas uroczystej ceremonii rozdania nagród w Londynie mówiąc, że „Zgodnie z oczekiwaniami, L200 to typowy solidny pickup, który góruje nad rywalami dopracowaniem i komfortem, dzięki czemu daje poczucie jazdy samochodem osobowym. Bardziej niż wystarczająca przestrzeń ładunkowa i przyzwoite osiągi tworzą uniwersalny pakiet, który trudno pokonać”.

 

 przekladki_21_l200.jpg [216.84 KB]

 

 

Mitsubishi Outlander jednym z najbardziej przystępnych cenowo modeli


W rankingu przygotowanym przez portal Kelley Blue Book (KBB.COM), Mitsubishi Outlander w wersji na rok 2016 znalazł się na trzecim miejscu wśród modeli oferujących trzy rzędy foteli. Redaktorzy KBB brali pod uwagę 10 nowych wersji modelowych minivanów i SUV-ów, które mogą pomieścić do 8 osób i stanowią atrakcyjną ofertę finansową dla rodzin o ograniczonym budżecie. W finałowej dziesiątce znalazło się sześć minivanów i cztery SUV-y. Mitsubishi Outlander 2016 zajął trzecią lokatę, m.in. dzięki temu, że oferuje bogate wyposażenie, dobry stosunek jakości do ceny oraz imponujące warunki gwarancji.

 

 przekladki_24_outlander.jpg [125.08 KB]

  

 

Mitsubishi L200 flotowym Pickupem roku w Polsce

 
Debiutujący na polskim rynku nowy pickup Mitsubishi L200 piątej generacji otrzymał tytuł Najlepszego Pickupa 2016 roku w corocznym plebiscycie Fleet Awards Polska. O wygranej zdecydowało szerokie grono jury, złożone z kilkudziesięciu kierowników flot i 100 dziennikarzy motoryzacyjnych. Nowy pickup spod znaku Trzech Diamentów pokonał w tej rywalizacji aż 4 modele nominowane do tytułu a były to: Nissan Navara, Toyota Hilux, Ford Ranger i Isuzu D-Max. 

 przekladki_19_l200.jpg [52.93 KB]

 

 

Mitsubishi podbija Australię

 
Nowe Mitsubishi L200 oraz SUV Pajero Sport 4x4 zdobyły czołowe lokaty w konkursie australijskiego serwisu OzRoamer: dla pojazdu roku 2015 z napędem 4WD oraz SUV-a z napędem AWD.  Piąta generacja Mitsubishi L200 po raz drugi triumfowała w kategorii na najlepszy pojazd użytkowy z podwójną kabiną (Dual Cab Ute), a Mitsubishi Pajero Sport Exceed zdobyło tytuł najlepszego modelu z napędem 4WD do 60 tys. dolarów. Rob Fraser, redaktor naczelny serwisu OzRoamer, podkreślał, że oba modele wyjątkowo zapracowały na zwycięstwo w swoich kategoriach, bowiem wyróżniają się znakomitymi właściwościami jezdnymi zarówno na asfalcie, jak i w terenie.

 przekladki_36_pajero.jpg [79.46 KB]